Miruna Iordache reușește din nou! S-a întors de la Campionatul Național de Gimnastică cu o medalie de aur şi una de argint.

Medalia de aur a fost câștigată la proba de trio, alături de colegele de echipă Maria Diana și Sarmiza Niculescu, cu un scor de 18.850 puncte, evoluția lor fiind una de excepție.

Un rezultat la fel de notabil este și obținerea medaliei de argint la proba individuală, Miruna concurând pentru prima oară singură la un campionat de o asemenea anvergură. Miruna a reușit în decurs de câteva luni să obțină din doar trei participări la proba individuală medaliile de bronz, respectiv de argint.

Bursiera fundației este pe un trend ascendent, ea depășindu-și performanțele personale cu fiecare nou concurs.

Miruna Iordache pe podium

Miruna Iordache împreună cu colegii de club